Zopakujme si – Erdoganov komediantský puč

Autor: Ján Vilček | 16.8.2016 o 22:45 | Karma článku: 8,16 | Prečítané:  327x

»Puč nepuč« v Turecku bol údajne úspešne zažehnaný a „Západ“ prvotne tlieskal a blahoželal Erdoganovi. Kto si však uvedomil, že sa vlastne tlieskalo na pomyselnom pohrebe „demokratického“ Turecka? Erdogan vraj bol demokraticky...

     ...zvolený. Ale to bol kedysi aj masový vrah Adolf Hitler!

     Bolo toho plno (pred necelým mesiacom) – televízne zábery, kde zbesilo rozzúrený DAV lynčoval vojakov. Nuž, vojakov… Bolo okamžite vidieť, že ide skôr o trosky ľudí, ktorí pred nedlhým časom boli vojakmi.

     V prvých hodinách PO znelo zhodne: tak sme radi, že sa vám, pán prezident Erdogan, podarilo uniknúť o tenký vlas pred „damoklovým mečom“ možnej smrti. Dnes však vieme (tí, ktorí odmietajú byť slepí a aj nie sú zanietenými fanúšikmi prezidenta Erdogana), že na tom VRAJ »puči nepuči« príliš veľa vecí „nesedí“ a azda aj menej dôvtipní by sa aj sami mohli dopracovať k tomu, že si zrátajú, koľko je dva a dva.

     Po týždňoch je nad Slnko jasnejšie, že tento »puč nepuč« sa zapíše do celosvetových dejín ako „neobvyklá politická komédia“ – autor Erdogan a jeho verní spolu-páchatelia PLUS ľahulinko zmanipulovaný DAV, vydávaný div že nie za „národ“ alebo „občania, chrániaci DEMOKRACIU“…

     Čo však možno povedať jednoznačne a bez strachu, že by šlo o omyl, je fakt, že tento »Puč nepuč« bol geniálne skvelo zahratý, vykonaný, zvládnutý a následne využitý na N percent (nie je prehnané, ak by šlo o 300 % a VIAC).

     Ako hovorí dramatické umenie a skúsenosti histórie, zaznieva otázka „QUI BONO?“ čiže „Komu to prospeje?“ Všetko ovocie »puču nepuču« padá do náručia Erdogana. A ešte to – ako perfektne to bolo vykonané! – ani Steven Spielberg by to nenarežíroval lepšie, ako sa hladko diali všetky horúce udalosti, sťaby americké tornádo! Informácie o „prevrate“, o streľbe, postupné stupňovanie rôznych správ o tom, či a ako poskytne pánovi prezidentovi azyl, aby sa zachránil, ale už nad ránom sa pre hrdinského Erdogana úplne všetko končí víťazstvom, ako keď vystreľuje zátka zo šampanského a navyše ten BONUS navyše, doslova torta ako na svadbe – obyvateľstvo Erdoganovi spapalo jeho pravdu o veci aj s navíjakom, už len bozky na ruky aj nohy… „Bežní“ ľudia si líhali hrdinsky pred tanky a odhaľovali svoje hrude pred zločinnými vojakmi – ALE AJ – vyťahovali vojakov z ich úkrytov a likvidovali ich takmer holými rukami.

     Čo by si mohol ešte Erdogan viac želať? Ak by bol typickým Američanom z Las Vegas, tak azda výhru v štátnej lotérii 555 miliónov dolárov?! Erdogan dosiahol viac: stal sa hrdinom Turecka. Ani v najfajnovejších snoch sa mu takto nesnívalo.

     Turecko si zažilo aj iné prevraty. Roky 1960, 1971, 1980. Pri týchto prevratoch si turecká armáda počínala úspešnejšie. Nie je hodno zabudnúť, že to boli časy, keď armáda bola ochrankyňou sekulárneho Turecka.

     Tento »puč nepuč« bol neúmerne ohraničený, nedokonalý, doslova amatérsky, nebolo do neho zapojených viac generálov a vyšších dôstojníkov, iba plukovník Muchar Kose – málo vojakov, IBA jeden jediný vrtulník (!) jedno lietadlo F-16 a málo tankov. Väčšina vojakov sa ráno vzdali.

     Až by sa chcelo spýtať pána prezidenta Erdogana, či to je typická filmárska komédia a prečo sa neinšpiroval americkými béčkovými komédiami… Lenže: tu nejde o komédiu. Jedine, že by adresátom bol ostatný „svet“, najmä EÚ.

     Amaterizmus pučistov sršal do výšky desiatok kilometrov nad zemský povrch. Na kieho „uja“ ostreľovali pučisti vo večerných hodinách budovu tureckého parlamentu, keď v ňom nikto nebol? Nefalšovaní pučisti by jednoznačne vedeli, že je to zbytočné. Na kieho Turka ostreľovali štáb tureckej rozviedky? Prečo neobsadili štáb tureckej rozviedky? Ani políciu nie. Žiadne obsadenie štátnej televízie, odkiaľ by mohli osloviť obyvateľov Turecka.

     Do prevratu sa zapojilo odhadom plus mínus 500 vojakov. Ha-ha-ha! Ak by šlo o pravých nefalšovaných pučistov, zaiste by vedeli, že minimálny počet je 3000 a viac, inak sa to nedá úspešne vykonať. Opakujem – obsadiť televíziu, rozhlas, políciu, kľúčové miesta armády. A pozor! Porovnajme si, že LEN Erdoganova „ochranka“ má VIAC ako 500 členov! Chápete? Kto „zvonka“ nevie, ako to v Turecku vyzerá s kvantitou aj kvalitou ohľadne bezpečnostných síl, tak MOŽNO by naletel tejto zjavnej „komédii“.

     Ešte jedno porovnanie. Keď v roku 1979 zaútočili sovietski vojaci na prezidentský palác v Afganistane, v akcii boli špeciálne vycvičení vojaci, ktorí vedeli, že aj ochrankári prezidenta boli rovnako dobre vycvičení. Šlo vyslovene o elitu vtedajšieho ZSSR! A v Turecku bola väčšina z 500 pučistov „bežní“ vojaci. Nepomer.

     Ďalšia do neba volajúca komediálnosť bola vo fakte, že vodca prevratu nemal v úmysle vystúpiť z nejakým programom alebo požiadavkami v médiách, aby bolo jasné, PREČO ako kde kam načo… V juhoamerickom Chile pán Pinochet okamžite prezentoval seba a pučistov v rozhlase aj v televízii. V Turecku žiadna mediálna prezentácia k obyvateľstvu – NAOPAK – Erdogan sa dostal k médiám a vyzval „ľud“. A naozaj, DAV vyšiel do ulíc. Dav zrealizoval odpor voči prevratu.

     Ďalším podporným tvrdením, že šlo o komédiu, je aj fakt, že ešte pred zdolaním pučistov boli zatknutí mnohí členovia aj sympatizanti prevratu – A – ráta sa na desaťtisíce ľudí, ktorí boli zatknutí alebo prepustení z práce – v následných dňoch. Ostatný odhad „postihnutých“ sa ráta na 75 tisíc! Neurčitý počet vo väzení, zhabané pasy, ukončené pracovno-právne vzťahy – aj pre výnimočný stav, ktorý umožňuje rýchle procesy, zatýkanie, prepúšťanie…

     Erdogan sa ukázal pred Turkami ako skutočný hrdina, chrabrý džigit, ktorý sa postavil proti násiliu pučistov, unikol možnej smrti a jednoznačne maximálne si zvýšil kredit.

     Ale to nie je všetko. Aby táto Erdoganova komédia nebola príliš malá, tak obvinil Fethullaha Gülena! Fethullah Gülen má byť hlavným zosnovateľom vojenského prevratu v Turecku! Kto je Fethullah Gülen? Je to človek, s ktorým pred mnohými rokmi Erdogan mal otvorené ideové rozpory. Fethullah Gülen ušiel do USA, aby si zachránil život.

     Turecko, aké chcel Mustafa Kemal Atatürk, zomrelo 16. júla 2016.

     Drobná poznámka: v roku 1927 sa udial v ZSSR pokus o puč (takzvaný puč leninských gárd) – na desiate výročie Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie chcel Trockij uzurpovať moc do svojich rúk. Trockij mal v pláne obsadiť hlavné rozvody telegrafov, telefónov, chcel zatknúť Stalina plus jeho „verných“ – to všetko počas osláv 7. novembra 1927. Stalin sa o tom dozvedel od „svojich ľudí“. Stalin zariadil, že sa plán Trockého nevydaril. Stalin odišiel z Kremľa do zabezpečeného úkrytu, na jeho strane boli verní čekisti. V inkriminovaný deň vtrhli pučisti do bytov zodpovedných činiteľov režimu, aby ich zlikvidovali, ale NIKTO NEBOL DOMA. Pučisti sa pokúsili vyvolať rebéliu na námestiach a uliciach hlavného mesta, ale DAV odmietol. Prevrat bol nulitný.

     Čo dosiahol Stalin? Boľševickej strane dokázal, že Trockij a jeho spolu-pučisti sú hrozbou. Ak by nebol pokus o prevrat, tak by sa Stalinovi nepodarilo zbaviť sa „soka“ v strane, bol by obviňovaný z tyranie. Lev Davidovič Trockij bol blízkym „druhom“ Vladimíra Iľjiča Lenina a aj zakladateľom „Červenej armády“, čo nie je zanedbateľné.

     Stalinovi to prišlo vhod, že Trockij sa odhodlal k prevratu. Strana vylúčila Trockého a odoslala ho do vyhnanstva do Almaty a on ušiel do Turecka. Nuž a v tomto je nepriame spojenie s Tureckom. Prezident Erdogan vedel dopredu, že sa má udiať puč. Erdogan bol na všetko pripravený. Nechal prevrat prebehnúť, ale s tým, že protiúder bol dokonalý.

     Kto varoval Erdogana? Putinove Rusko a jeho bezpečnostné služby, ktoré sa to dozvedeli. Takže nie USA alebo európske tajné služby, ale Rusko. Otázkou je – prečo? Rusko nie je z dlhodobého hľadiska „priateľom“ Turecka. Vychádzajme z úslovia „nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ“ – Rusku sa hodilo vniesť medzi Turecko a USA (prípadne aj EÚ) rozkol. Erdoganovi sa zase hodilo, že sa mu takmer na tácke ponúkla možnosť vysporiadať sa so všetkými možnými odporcami, zvýšenie reputácie pred obyvateľstvom, výnimočný stav a zrejme bude nasledovať prezidentský systém v Turecku. Niečo za niečo. Erdogan sa ospravedlnil Rusku za zostrelenie lietadiel, navštívil Putina… Nie zanedbateľným bude ekonomická spolupráca, vývoz potravín do Ruska, návštevnosť ruských turistov v tureckých letoviskách.

     Čo však Erdogan jednoznačne „pohnojil“ – je výber VINNÍKA.

     Fethullah Gülen (Fetosh) (* 27. apríl 1941, Korucuk, provincia Erzurum, Turecko) je turecký spisovateľ a moslimský „duchovný“ učenec - súfista. Žije v exile v Pennsylvánii (USA). V médiach charakterizujú Fethullaha Gülena ako jedného z najdôležitejších a najznámejších mohamedánskych osobností súčasnosti. Je zakladateľom hnutia, ktoré bolo po ňom pomenované ako „Gülenovo hnutie“.

     Jeho otec bol imám Ramiz Gülen. Fethullah Gülen začal chodiť na základnú školu v Korucuku, ale potom, čo sa jeho rodina rozhodla odsťahovať, svoje štúdium prerušil. Neskôr sa zameriaval na neformálne islamské vzdelávanie a od 14 rokov už sám „kázal“ ako „duchovný“.

     Bol ovplyvnený myšlienkami Saida Nursiho a Maulana Jalaluddeen Rumiho. Je zástancom anatólskeho prúdu tradičného islamu, ktorý sa zakladá na učeniach Said Nursiho. Fethullah Gülen do jeho učení vložil aj niekoľko svojich myšlienok, čím sa ich snažil preformulovať pre súčasné „moderné pomery“.

     Zdanlivo kvôli zdravotným problémom v roku 1998 emigroval do USA. Dostal sa do politických konfliktov, a preto sa rozhodol opustiť Turecko.

     Fethullah Gülen podporuje medzináboženský dialóg medzi „Ľuďmi Knihy“ t. j. so Židmi a kresťanmi. Fethullah Gülen niekoľkokrát inicioval vytvoriť priestor pre spoločnú komunikáciu s Vatikánom a niektorými židovskými organizáciami. Aktívne sa zapájal do spoločenských rozhovorov, zaoberajúcich sa budúcnosťou tureckého štátu a islamu v modernom svete. V tureckom kontexte je Fethullah Gülen považovaný za konzervatívneho náboženského „pozorovateľa“. Fethullah Gülen podporuje vstup Turecka do Európskej únie a zastáva názor, že ani Turecko a ani Európska únia sa nemajú čoho báť, ba naopak, obe strany tým môžu iba získať.

     Fethullah Gülen odmieta akúkoľvek formu terorizmu. Podľa jeho názoru terorizmus a vôbec všetko, čo nemá úctu pred ľudským životom a pred Alahom, nemá v islame miesto. Bol prvým islamským predstaviteľom, ktorý otvorene odsúdil teroristický útok z 11. septembra 2001. Hneď nasledujúci deň po útoku zverejnil článok vo Washington Post, v ktorom ho jednoznačne odsúdil a zastával názor, že žiadny mohamedán nemôže byť terorista a ani terorista nemôže byť pravým mohamedánom.

     Gülenovo hnutie je medzinárodné spoločenské hnutie, inšpirované jeho učením o „hizmet – verejnom dobre“. Prilákalo veľký počet podporovateľov v Turecku, v Strednej Ázii, ale aj z ostatných častí sveta. Členovia hnutia nadviazali kontakt s inštitúciami z celého sveta, ktoré rovnako podporujú a usilujú sa o medzináboženský dialóg. Fethullah Gülen sa osobne stretol s predstaviteľmi iných náboženstiev, vrátane pápeža Jána Pavla II., gréckeho ortodoxného patriarchu Bratomolmea a izraelského rabína Eliyahu Bakshi–Dorona.

     Fethullah Gülen je autorom viac ako 60 kníh, mnohých článkov so sociálnou, politickou, náboženskou, vedeckou, ale aj športovou tematikou. Nahrával stovky audio a video-kaziet. Fethullah Gülen publikoval v magazínoch a časopisoch, ktoré vlastnia jeho stúpenci. Niekoľko z jeho kníh bolo preložených do anglického jazyka, napr. Knihy od Gülena, Gülenovo hnutie.

     Na jeho počesť sa v roku 2003 prvýkrát konala Medzinárodná olympiáda tureckého jazyka (starý názov: Súťaž tureckého jazyka pre cudzincov). Na súťaži sa mohli zúčastniť žiaci, ktorí do určitej miery ovládali turecký jazyk. Súťažiaci boli rozdelení do jednotlivých skupín na základe vedomostnej úrovne. V roku 2003, kedy sa olympiáda konala prvýkrát, sa jej zúčastnilo 17 štátov a 62 žiakov. O 7 rokov neskôr bol počet zúčastnených štátov už 120 a žiakov 750.

     Takže – v čom je Erdoganov omyl?

     Tak dokonale zvládol potlačiť prevrat a pučistov, vopred mal pripravené zoznamy ľudí, ktorých zatkne, všetko ide ľahko a ukážkovo – A SEKNE SA VO VÝBERE VINNÍKA?!

     Nie, nie, nie! Kto aspoň trošku pozná Korán a totalitnú ideológiu islam, musí dôjsť k tomu istému výberu.

     Prečo?

     Totalitná ideológia islam už od roku 632 sa riadi Koránom, ktorý spáchal samozvaný prorok a vyžaduje si absolútne podriadenie sa ireálnemu vraj-bohu Alahovi, a to vo všetkom, nielen v náboženských otázkach, ale aj v práve, zákonoich, spôsobe života, vzťahoch, „kultúre“ – prosto totálne vo všetkom, čo sa týka spoločnosti aj jedinca.

     Ešte to, aby sa dial nejaký medzi-náboženský dialóg, popretie terorizmu a svetové zmierenie! Všetci pravoverní islamisti sú a budú na Erdoganovej strane. A to napriek tomu, že aj nedospelí jedinci môžu šípiť, že Fethullah Gülen ani len mihalnicou nepohol, aby sa stal akýsi prevrat.

     Erdogan je pravoverný stúpenec totalitnej ideológie islam. Fethullah Gülen je niekto, kto už svojou existenciou búra všetko to, v čo veria a v čo žijú islamisti. Len jemne humoristické prirovnanie: predstavme si, že Fethullah Gülen je odporcom Adolfa Hitlera a protivil by sa myšlienke zriadenia koncentračných táborov pre židov. Alebo by sa protivil Fidelovi Castrovi v rozhodnutí pozatvárať odporcov kubánskej revolúcie či v šírení revolúcie na pôdu Južnej Ameriky… A podobne. Žiadny diktátor Erdoganovho rozmeru nemôže nechať Fethullaha Gülena na pokoji.

     Ale aj tak vojde Erdogan do histórie ako autor prevratu, ktorý dosiahol takmer maximum. Otázkou je, na ako dlho. Fethullah Gülen totiž zomrie asi prirodzenou smrťou… A Erdogana môže aj šľak trafiť!

     Turkom a Turecku – úprimná sústrasť.

+

+

+

     Don't worry, be happy!

+

+

+

+

     BONUS – mimo článok

 

     Pochopenie štyroch arabských slov môže zachrániť našu civilizáciu pred islamskou nadvládou

     V roku 539 pred Kristom babylonský kráľ Baltazár uvidel ruku píšucu na múr štyri prorocké slová. Toto „ručné písanie na múr“ nakoniec prorok Daniel vysvetlil ako predpoveď pádu kráľovstva. Mal pravdu. Babylon padol Médom-Peržanom v tú istú noc.

     Ako bolo „ručné písanie na múr“ vysvetlené prorokom Danielom, existujú aj štyri arabské slová, ktoré by mohli viesť k podriadeniu celého sveta islamu, ak nemoslimovia úplne nepochopia ich význam a dôsledky. Tie slová sú takíja, tavríja, kitman a muruna.

     Každé z týchto slov opisuje iný štýl klamania používaného moslimami, keď diskutujú o islame alebo svojich aktivitách ako moslimovia. Mohamed slávne povedal, „Vojna je klamanie“ (Bucharí, zv. 4, kniha 52, číslo 268). Korán sa chváli, že Alah je „pán všetkého intrigánstva“ (súra 13:42) a že je „hlbokomyseľný vo svojich úkladoch“ (súra 8:30). Západné civilizácie nie sú zvyknuté jednať s ľuďmi, ktorí rozvinuli klamanie do umeleckej podoby. Vedomosti znamenajú moc a najlepším spôsobom boja proti islamistickej agende je povedať, „Sme múdri voči vašim podfukom. Prestaňte s nimi!“

     Takíja

     Takíja je definovaná ako pretvárka o moslimskej identite jedinca. Pochádza z verša v Koráne, ktorý hovorí, „Nech si veriaci neberú neveriacich za priateľov namiesto veriacich! Kto tak učiní, nedostane sa mu od Boha ničoho, jedine v prípade vlastnej obrany.“ (illaa an-tattaqu minhum tuqah )(súra 3:28). Táto „vlastná obrana“ ospravedlňuje pretvárku. Islamské právo šaríja ustanovuje, „Keď je možné dosiahnuť cieľ klamaním, no nie hovorením pravdy, je povolené klamať, ak je dosiahnutie cieľa žiaduce, a klamanie je povinné, ak je povinný cieľ.“ (Sprievodca cestovateľa, časť r8.2) Príklady zahrňujú klamanie na ochranu islamu alebo moslima.

     Tavríja

     Tavríja je definovaná ako skrývanie a dala by sa nazvať „tvorivým klamaním“. Je v poriadku porušiť zámer prísahy, pokiaľ neporušíte list prísahy (Sprievodca cestovateľa, časti o19.1 a o19.5) Ako to funguje? Predpokladajme, že niekto protestuje, že súra 1 z Koránu ponižuje kresťanov a Židov, pretože je úpenlivou prosbou, ktorú moslimovia vznášajú k Alahovi sedemnásť krát denne, aby ich udržali mimo cesty „tých, na ktorých sa Boh hnevá“ a „tých, ktorí stratili svoju cestu“. Moslim by mohol reagovať, „Súra 1 nikdy nespomína Židov alebo kresťanov.“ Praktizuje tavríju, pretože hoci súra 1 nespomína Židov a kresťanov menovite, bezpochyby vie, že slová „tých“ odkazujú na Židov a kresťanov.

     Ďalším príkladom by bolo, ak by moslim reagoval na váš pozdrav „Šťastné Vianoce!“ Mohol by povedať, „Želám ti to najlepšie.“ Podľa vášho názoru by ste si mohli myslieť, že vrátil kresťanovi pozdrav. V skutočnosti vyjadril svoju túžbu voči vám, aby ste konvertovali na islam; želá vám to najlepšie, čím je podľa jeho názoru to, že sa stanete moslimom.

     Kitman

     Kitman je charakterizovaný tým, že niekto hovorí iba časť pravdy. Najbežnejším príkladom tohto je, keď moslim hovorí, že džihád v skutočnosti odkazuje na vnútorný, duchovný boj. Nehovorí „pravdu, celú pravdu a nič len pravdu“, ako prisahajú svedkovia na amerických súdoch. Kitman má často za následok hrubé skreslenie pravdy. V uvedenom príklade Korán používa džihád a jeho odvodeniny 59 krát. Z nich by sa len 16 (27 %) dalo považovať za „vnútorný“, bez akéhokoľvek objektu ako cieľa boja vzhľadom ku kontextu súry.

     Ďalšou bežnou formou kitmanu je citovať len niekoľko mierumilovných pasáží z Koránu dobre vediac, že tá pasáž bola neskôr zrušená militantnejším, protirečivým veršom. Tu je príklad:

     „Niet donútenia v náboženstve“ (súra 2:256, skorá Medina).

     „Môžu uctievať inú vieru než vieru v Alaha, keď už sa do vôle Jeho odovzdalo – chtiac-nechtiac – všetko, čo na nebesiach je i na zemi, a keď všetko sa k Nemu navráti?“ (súra 3:83, neskorá Medina).

     Ďalší príklad:

     „A tým, ktorí chcú, je dovolené, aby bojovali kvôli tomu, že im bolo ukrivdené.“ (súra 22:39, neskorá Mekka).

     „A až uplynú posvätné mesiace, potom zabíjajte modloslužobníkov, kdekoľvek ich nájdete, zajímajte ich, obliehajte ich a chystajte proti nim všemožné nástrahy!“ (súra 9:5, neskorá Medina).

     Muruna

     Muruna znamená využívanie „prispôsobivosti“ na splynutie s nepriateľom alebo prostredím. Ospravedlnením pre tento druh podvodu je tak trochu bizarná interpretácia súry 2:106, ktorá hovorí: „Kedykoľvek zrušíme verš nejaký či dáme ti naň zabudnúť, prinesieme iný, lepší alebo podobný.“ Takže, mohamedáni môžu zabudnúť na niektoré z príkazov v Koráne, pokiaľ sledujú lepší príkaz. Mohamedáni, bojujúci za podporu islamu, sa preto môžu odchýliť od svojich islamských zákonov, aby nemohamedani znížili svoju ostražitosť a dôverovali svojim mohamedanskym náprotivkom.

     Niekedy moslimovia praktizujú murunu rovnakým spôsobom, ako chameleón mení farby, aby ho neodhalili. Moslimovia si niekedy oholia brady, nosia západné oblečenie či dokonca pijú alkohol, aby splynuli s nemoslimami. V týchto dňoch si islamisti nič nevážia viacej než modrookú kaukazskú moslimku, ochotnú zapojiť sa do terorizmu.

     Ďalší bežný spôsob používania muruny pre moslimov je, keď sa oženia s nemoslimkami, alebo keď sa správajú ako nemoslimovia, aby ich skutočná agenda nebola podozrivá. Únoscovia z 11. septembra navštevovali striptízové kluby a bary počas svojich dní voľna, kým v USA chodili na kurzy, aby vedeli, ako naletieť lietadlami do Svetového obchodného centra, Pentagónu a Bieleho domu. Mnohí Američania veria, že poradkyňa Hillary Clintonovej, Huma Abedín, sa vydala za židovského kongresmana Anthonyho Weinera prinajmenšom čiastočne preto, aby zlepšila svoju bezpečnostnú reputáciu, aby tak mohla infiltrovať najvyššie úrovne administratívy.

     Dôsledky týchto vysokovyvinutých taktík klamania by mohli byť pre nenáročné západné spoločnosti enormné. Pred dvadsiatimi rokmi psychológ Paul Ekman napísal prenikavú knihu, „Telling Lies“ (v slovenčine vyšla pod názvom O klamaní – pozn. prekl.), ktorá demonštrovala, že ľudia pri klamaní vydávajú rozoznateľné vodidlá. Ich svedomie im nedobrovoľne spôsobí potenie alebo zvýšenie hlasu, alebo kvôli tomu robia iné rozoznateľné gestá. Výskum Dr. Ekmana však bol výlučne s ľuďmi zo západných kultúr. Moslimovia, na druhej strane, nepreukazujú pri klamaní nijaké rozoznateľné znaky, pretože necítia vinu. Podľa svojich názorov robia presne to, čo od nich Alah chce, aby robili, aby tak podporili islam. Pretože ktorákoľvek osoba zo Západu, ktorá vychovala deti, takmer intuitívne vie, kedy niekto klame, západniari predpokladajú, že to vedia vo všetkých prípadoch.

     Nanešťastie, tí istí západniari sa dajú ľahko oklamať islamským klamaním, pretože na podvodníkovi nie sú nijaké prezrádzajúce znaky.

     Dúfajme, že tento článok bude budíčkom pre nič netušiacich neveriacich. Dôveruj, ale preveruj – ako bola stará americká stratégia pri jednaní s potenciálne nepriateľskými stranami – je cesta, ktorou ísť pri jednaní s islamistami.

+

+

     Niekoľko dôležitých citátov z Koránu proti „neveriacim“ (t.j. proti ne-mohamedánom):

8:17 Nie ste to vy, kto ich zabili, ale Alah ich zabil; a nevrhal si ty, keď si vrhal, ale bol to Alah, kto vrhal, aby vyskúšal veriacich skúškou dobrou, od Neho prichádzajúcou, veď Alah počujúci je, vševedúci!

2: 191 Zabíjajte ich všade, kde ich dostihnete, a vyžeňte ich z miest, odkiaľ oni vás vyhnali, veď zvádzanie od viery je horšie ako zabitie. Avšak nebojujte s nimi blízko Mešity posvätnej, kým oni s vami tu nezačnú bojovať. Ak však vás tam napadnú, zabite ich - taká je odmena neveriacich!
9: 5 A až uplynú posvätné mesiace, potom zabíjajte modloslužobníkov, kdekoľvek ich nájdete, zajajte ich, strážte ich a chystajte proti nim všemožné nástrahy! Ak sa však kajúcne obrátia, budú dodržiavať modlitbu a dávať almužnu, nechajte ich ísť cestou ich, veď Alah je veru odpúšťajúci, súcitný.

8:39 Bojujte teda proti nim, aby už nebolo pokušenia k odpadlíctvu a aby všetko náboženstvo bolo len Alahovo. Ak však prestanú, potom Alah jasne vidí všetko, čo robia.

5:73 A sú veru neveriaci tí, ktorí vyhlasujú: „boh je tretí z trojice" - zatiaľ čo nie je božstva okrem Alaha jediného. A ak s tým neprestanú, čo hovoria, veru sa dotkne tých, ktorí z nich sú neveriaci, trest bolestný!

2: 217 Dopytujú sa ťa na posvätný mesiac a na bojovanie v jeho priebehu. Povedz: „Bojovať v ňom je hriech ťažký, avšak odvracať od chodníka Alahovho, neveriť v Neho a v Mešitu posvätnú a vyháňať obyvateľov ich z nej je ešte ťažší hriech pred Alahom; zvádzať od viery je horšie ako zabíjať. Neveriaci neprestanú proti vám bojovať, kým vás neodvrátia od náboženstva vášho, ak budú toho schopní. Pre tých z vás, kto od náboženstva svojho odpadnú a ako neveriaci zomrú, márne bude ich konanie na tomto aj onom svete - tí ohňa obyvateľmi sa stanú a nesmrteľní v ňom budú.

38: 3 Koľko pokolení pred nimi sme už zahubili! Volali síce o pomoc, však nezostal im čas na uniknutie.

+

+

     Poznámka: ak by mi chcel niekto vynadať, použite e-mail adresu: vilcek . jan @ gmail . com - nemám prístup do diskusií... (A potenciálnemu darcovi: ak môžete darovať na lieky+liečbu: SK3711000000008019075586)

+

+

     „Neočakávane“ alkoholom »posilnený« Angelin obdivovateľ a podporovateľ Jean-Claude Juncker ((nevolený predseda Európskej komisie! ktorého nikto z nás by nikdy nevolil!)) napodobňoval germánskeho diktátora Adolfa Hitlera hajlovaním sťaby pubertálny neonacista v nových kanadách – a nič sa mu nestalo, ktokoľvek iný by už bol Out! (príslušní psychiatrickí odborníci tvrdia, že v stave opitosti človek stráca zábrany a odhalí aj to, čo by inak nikdy neprezradil!)

     Podľa zistenia „ICIJ“ malo Luxembursko počas Junckerovej „vlády“ tajné dohody s približne 340 veľkými firmami ako Apple, Ikea, Pepsi, Deutsche Bank a podobne atď. Pri tomto človeku stratia aj poslední rojkovia ilúzie, že vyvedie Európu z problémov, ktoré má a ktoré ju ešte čakajú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

MH17 a boj s pravdou. Čo je cieľom Ruska a jeho médií

Dôkazy, že rebeli podporovaní Moskvou zabili 300 civilistov, sú vlastne menším bojiskom vo väčšej vojne.

DOMOV

Diskusia naživo: Ako si poradiť s extrémistami v Európe?

Čo robiť, aby neovládli verejnosť? Sledujte diskusiu.

SVET

Nad Ukrajinou zabíjal ruský Buk z územia separatistov

Pri tragédii zomrelo 298 ľudí na palube letu MH17.


Už ste čítali?