Agnes Bojaxhiu, čiže mediálna svätica Kalkatka Tereza

Autor: Ján Vilček | 5.9.2016 o 22:45 | Karma článku: 5.88 | Prečítané  226-krát

Nie-drahá Kalkatka Tereza, vraj (podľa údajov »vatikánskych public relations«) ste sa už v 12 rokoch rozhodli k rehoľníctvu, život vás potom ako naivku zavial do Indie, kde ste vraj mnoho rokov učili v rádovej škole Loretan...

     ...v Kalkate dievčatká z bohatých rodín. Okolo roku 1948 vás údajne inšpirovalo založiť rád, ktorý by sa staral o tých najúbohejších a najchudobnejších - podľa vás to vraj bolo „božie vnuknutie“, a tak ste opustili Loretánsky rád a namierili ste si to do chudobných slumov za trpiacimi a umierajúcimi. V roku 1950 ste založili kongregáciu sestier Matky Terezy a pomenovali ste ju „Misionárky lásky“. Po celej Indii aj v ďalších oblastiach sveta postupne vznikla rada chudobincov a vy ste boli tá, ktorá dokázala presvedčiť bohatých, aby štedro prispievali na tieto ústavy miliónmi dolárov na tajné kontá vašej kongregácie. Dokonca ste sa neštítili ani peňazí z pochybných zdrojov, ako napr. od haitského diktátora, ako hovoria sporadické zdroje, ktoré nie sú »vatikánskym public relations« veľmi po chuti. Konkrétne hanbu za tento prešľap za vás zamazal Vatikán.
     Lenže, dôslední kanadskí dokumentaristi Tarif Ali a Christopher Hitchens o vašej kongregácii natočili v roku 1994 dokument „Anjel pekla" po tom, čo zistili, aká starostlivosť je v útulkoch pre trpiacich a umierajúcich poskytovaná. Otrasné hygienické podmienky, nulová lekárska starostlivosť, absolútny deficit utišujúcich prostriedkov. Vy ste mali vyhlásiť, že: „Je krásne vidieť chudobných a chorých, ako trpne prijímajú svoj údel a trpia ako Kristus o pašijách. Svet je ich utrpením bohatší". ((Pozor, z iných zdrojov bol výrok VRAJ inak formulovaný: „Keď vidím biednych ako prijímajú svoj údel, alebo keď trpia ako Ježiš, cítim tu prítomnú istú formu krásy. Svet ich utrpením získava veľmi veľa.“))

     Nespočítateľne-krát som si opakoval, že toto je taká XXXXXina, že to mohol vymyslieť iba dobrovoľný pomocník diabla, alebo „X“ variácií na vypočítavých pomocníkov diabla, čo v konečnom dôsledku vyjde za jedno. Toto s Bohom alebo s Pánom Ježišom Kristom nemá absolútne nič. A zostáva len »vatikánskym public relations« vynadať, ak si namýšľajú, že totálne všetci to zožerú bez výhrad a hravo.

     Tak či tak – to je škandál!

     Som presvedčený, že osoba, ktorá bola včera vo Vatikáne vysvätená bludárskym rúhačom pápežom Františkom, ktorý sa dal počuť, že VRAJ kresťanský Boh a islamský Alah je jedna a tá istá entita ((podstata, súcnosť)), za čo by bol v minulosti inkvizíciou upálený... tak to nie je tá istá osoba, ktorá tu žila na Zemi – pre ťažko chápajúcich: Kalkatka Tereza ako reálne žijúca žena na tejto planéte a svätá Tereza ako mediálny produkt Vatikánu, ktorý bol vysvätený na piedestál „všetkých svätých“.

     Moderne sa tomu hovorí „mediálny obraz“ – dnes nie je problém, ak ide o známu firmu, osobu, ktorá si to sama môže finančne dovoliť, alebo si to zmyslí vplyvná skupina (politikov, vyznávačov, firemných pracovníkov a podobne), tak urobia aj „miracle“ v štýle Dr Jekyll and Mr Hyde!

     Váš život musel byť nesmierne krušný, pani Kalkatka Tereza, nie preto, že ste sa rozhodli pomáhať chudobným, ale preto, že ste sa zapredali Vatikánu alebo inému požieračovi príspevkov, určených pre trpiacich, ale nikdy k nim nedoručených. Velebiť udržiavacie utrpenie tých najbezmocnejších, ktorí nemajú silu vyjadriť, že takto živoriť ani umierať nechcú, je úplná úbohosť a podľa vašej pozostalosti, v ktorej bolo nájdených nadpočet neodoslaných listov a poznámok o vašom rozpoložení, ste sa cítili vraj „bohom nechcená, odstrčená, prázdna, bez viery, bez lásky" právom. Aj vaša vizualita je toho svedkom.

     Zas je za tým len a len politika. V celej palete účinných mediálnych pák, ktorými by vplývali na širokú verejnosť, im už chýbala len postavička v štýle Kalkatka Tereza. Že nie raz nedala trpiacim lieky, ktoré im poslali darujúci zahraniční veriaci, lebo však peniažky treba šanovať (občas poslať vatikánsky určeným adresám), to sa ututlalo, zahladilo – a kto vie, či po včerajšku nebude zakázané čokoľvek si čo len šepkať na vašu adresu, nie-drahá Kalkatka Tereza... Ako mi spomenul istý nemenovaný známy, vy ste možno buď v pekle na neznámom poschodí a pod X-tou varnou nádobou, kde čerti prihadzujú tučné polienka, alebo ste v očistci na neznámom mieste a na neznámo dlhú dobu, alebo ste sa podľa iných kdesi práve inkarnovali a kakáte do plienok... Ale tá vykonštruovane vymyslená osôbka, čo bola vysvätená, má zaiste obdiv miliónov!
     Vatikánski preláti sa rozhodli už za pápeža Pavla, že z vás mediálne (propagandisticky) urobia novodobú sväticu a pápež (Jorge Mario Bergoglio) František (rúhač a bludár, ktorý okrem iného tvrdil, že evanjeliá môžeme písať aj dnes, hoci v biblii je zjavný a prísny zákaz pozmeňovať čo len jediné písmeno!) tento cirkus dotiahol do záverečného konca. Údajne ste dokonca VY zvládli dva zázraky (!) a uzdravili ste dvoch chorých prikladaním rúk. Lenže oni tí chorí sa uzdravili až po tom, čo im lekári venovali nadštandardnú zdravotnú starostlivosť - asi si nechceli kvôli vám urobiť hanbu, nie?
     Tak si ticho hundrem, či k nám zazeráte a konštatujete to súčasné dianie okolo vášho pôsobenia na Zemi, či vám to niečo hovorí a či sa zaväzujete, že až tu budete nabudúce, takto už nikdy. Kto vie?
+

+

+

     Don't worry, be happy!

+

+

+

     BONUS – mimo článok

 

     Svätorečenie Matky Terezy je komediantstvom, ktoré boh nepotrebuje

     Trápne! Celý tento text: snažím sa napodobniť neo-marxistický štýl a dikciu, ale pritom pôsobím ako šéfredaktor „Katolíckeho týždenníka“...
     Božie kráľovstvo je opäť po roku a niečo vyčačkané, všetko sa leskne a blyští, ako by bolo zo skutočného zlata, a nie len z jeho imitácie (boh údajne miluje skromnosť). Po močovke a hnoji tentoraz nie je nikde ani pamiatky, tak starostlivo sú pozametané pod červený koberec, ktorý je natiahnutý k nebeskému trónu, na ktorom si hovie trojjediný boh.
     Aj on, vládca nebies, stvoriteľ vesmíru, vševediaci a všemohúce »Tajomstvo« (ako ho chápe a nazýva veľactený prof. Halík) nemá na sebe svoje obvyklé, ktovie od čoho zaprášené montérky, ale nádherný snehobiely froté-župan, ktorý je priamo určený pre takéto slávnostné príležitosti.
     Oblečený v bielom župane, obklopený vejárom všetkých svätých, v ktorých tvárach sa zračí absolútna blaženosť, hľadí trojjediný boh do nekonečna, tam, kam ako priamka mieri červený koberec.
     Je zrejmé, že boh kohosi vyzerá a naozaj sa v nekonečnej diaľke objaví malá modrá bodka, ktorá sa však veľmi rýchlo približuje.
     „Už je tu, bože! Naša Matka Tereza," vykríkne sv. Karol Wojtyla a dojato si utrie slzy, dodávajúc: „Narodila sa v Skopje!"
     A naozaj, pred bohom stojí Matka Tereza, majúc podobu osemnásťročnej ženy (všetci svätci a svätice vyzerajú v nebi na osemnásť, vrátane sv. Márie Goretti), okolo hlavy jej svieti svätožiara.
     „Tak som tu, bože. S tvojou pomocou, bože, ma práve zapísali do zoznamu svätých," oznamuje Matka Tereza bohu.
     „Ja viem, bola to rýchlovka. Trebárs tu sv. Anežka Česká čakala na svätorečenie pekných pár storočí. Tiež sa starala o chudobných ako ty. Ale prúser bol v tom, že sa niekde zašantročili jej kosti," povie boh a ukáže na sv. Anežku Českú.
     Tá len mávne rukou: „Čo, bolo, to bolo. Terazky som svätá. Tuto sv. Karol Wojtyla ma svätorečil."
     Sv. Anežka ukáže na sv. Wojtylu, ale ten mávne rukou: „Akéže zneužívania detí? Čo bolo, to bolo. Terazky som svätý!"
     „Všetci ste svätí!" uistí všetkých prítomných boh a obráti sa na svätú Matku Terezu, „Tak čo, ako sa ti to páči, byť svätá? Je to lepšie, než byť len blahoslavená, že áno, keď teraz budeš mať väčšie prídely mojej božej lásky."
     „Ale áno, ujde. Ja som bola vždy skromná. Veď ja som do svojej nemocnice prijímala len chudobných, tak ako doktor Galén v Bielej chorobe. Ale predtým sa museli nechať pokrstiť dezinfekčným roztokom, aby mi tam nenaťahali všelijaké svinstvo. Čistota pol života, viera celé!" povie sv. Matka Tereza a, stále sa usmievajúca, dodá: „Môžem sa ťa, bože, na niečo opýtať, keď som svätá?"
     „Keď si svätá, môžeš sa ma opýtať na čo chceš, pretože som vševedúci," prikývne boh.
     „Tož ja by som sa ťa rada spýtala, prečo robíš ostatnou dobou tak blbé zázraky? Trebárs ten môj! Chlapík je v kóme a spamätá sa! Alebo tu Wojtyla! Nejaká mníška je mimo a spamätá sa! Nehnevaj sa na mňa, to sú pekne blbé zázraky! To nevieš už nič iného ako zázračné uzdravenie? Trebárs tu sv. Anežka Rímska! Keď ju chceli vrátiť z kláštora naspäť rodičom, tak s ňou nikto nepohol. Tomu ja hovorím zázrak! Takýto zázrak by som tiež chcela! Nehľadiac na to, že tie mníšky, čo sa ku mne modlili, porušili hneď prvé božie prikázanie. Nie, bože, nehnevaj sa, ale to mi trochu pokazilo radosť. Ak ma svätorečil jezuita kvôli takej hlúposti, tak to sa na nejakú svoju svätosť môžem zvysoka vyondiať!" rozčúlene vmietla sv. Matka Tereza bohu do jeho tváre.
     Ale boh zostane pokojný, len si trochu povolí remienok svojho županu: „Chápem ťa. Chcem povedať, že sa nečudujem, že je pre teba taký zázrak traumatizujúci. Ale čo mám stále vymýšľať? Ľuďom stačí ku šťastiu tak málo. Zázračne ich vyliečim, a oni za pár rokov aj tak umrú. Prečo by som sa namáhal viac, ako je nutné? Cesta k bohu je cestou najmenšieho odporu, nezabudni!"
     „Dajme tomu, si zdriemni, dá sa to pochopiť. Tiež som si po päťdesiatke tu a tam rada schrupla po skromnom hodinovom obede," povie Matka Tereza, ale s otázkami neprestane, „Ale ako mi vysvetlíš, že môžu na svete, ktorý si stvoril, existovať chudobní, chorí, bezmocní ľudia? A nebolo to, že som im pomáhala, že som ich liečila, protivenie sa proti tvojej vôli, nebol môj domnelý boj s chudobou vlastne bojom proti tebe? Veď tebe by predsa nič neurobilo, keby si urobil všetkých tých chudobných bohatými miliardármi, ale napriek tomu si to neurobil, hoci čo činíš, dobre robíš."
     Ale ani táto otázka nevyvedie boha z dobrej miery, naopak, si celkom povolil pásku pri župane, takže ten sa celkom rozhalil.
     „Tí chudobní boli chudobnými a chorými kvôli tebe. Ako inak by si sa chcela stať svätou, keby neboli na svete žiadni chudobní a ty by si sa nemala o koho starať? Tak by to predsa nešlo!" povie boh a zvolá: „Ale dosť rečí! Dnes je veľký sviatok, môj námestník vyhlásil za svätú Matku Terezu! Radujme sa a veseľme sa, bola to rýchlovka. Teraz je na rade Matovič. Stačí, keď sa niekto, napríklad Fico, bude modliť za nesmrteľnosť opozície a ja ten zázrak urobím. Prisám, že urobím!"
     „Hosana, Hosana!" zvolá nadšene sv. Wojtyla a začne robiť čosi, čo je na zemi považované za hriech. Hosana, Hosana! zvolá boh a začne robiť to isté, čo sv. Wojtyla. Hosana, Hosana! Zvolajú všetci ostatní svätí a začnú robiť to isté, čo už robia boh a sv. Wojtyla. Aj anjeli by sa radi pridali, ale nemajú ako, pretože sú bez toho. Tak aspon mávajú krídlami tak prudko, až sa zdvihne taký silný vietor, že strhne sv. Matke Tereze šatku z hlavy, takže sa obnažia jej vlasy dlhé až po pás.
     „Ja som nevedel, že si prefarbená blondína," začudoval sa sv. Wojtyla, neprestávajúc robiť to, čo robili všetci ostatní.
     „Ja som to vedel," povie boh, neprestávajúc robiť to, čo robia všetci ostatní, skromne však dodal: „Musel som to vedieť, pretože som vševedúci, takže to vlastne nie je žiadny zázrak."
     ((Karel Trčálek v pondelok 5. 9. 2016))

+

+

     Mt 23, 9: „Ani Otcom nevolajte nikoho na Zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský.“ (Takže žiadny =svätý otec= pápežovi!) Najvyššou autoritou každého skutočného veriaceho človeka je Božie slovo – zapísané v biblii a v našom vnúti, v duchu či v srdci...

     Katolícka Cirkev tvrdí, že krst je „podmienka spásy“ a sviatosti sú potrebné ku spáse KKC 1129, biblia na 115 miestach hovorí, že viera je potrebná ku spáse. V biblii krst nie je zmienený nikde ako podmienka spásy. Ani katolícke sviatosti v biblii nie sú nikde uvedené, tobôž aby boli potrebné ku spáse. Uveríš Bohu alebo Katolíckej cirkvi?

+

+

     Poznámka: ak by mi chcel niekto napísať, použite e-mail adresu: vilcek . jan @ gmail . com – bez medzier, pochopiteľne. (A potenciálnemu darcovi, ktorý na to má a nielen chce, ale azda aj uskutoční: ak môžeš darovať na lieky+liečbu: iban code SK3711000000008019075586) (Stretávam =N= imitátorov kresťanskej lásky, tých pravých nefalšovaných je mizivo minimálne množstvo)

+

+

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Halák inkasoval ako prvý, Gáborík v druhej tretine vyrovnal

Súčasťou Tímu Európy sú aj šiesti Slováci.

KOMENTÁRE

Západ nechce prosperitu

Vďaka voľnému obchodu sú chudobní bohatší, než kedykoľvek boli.

ŠPORT

Sagan splnil cieľ, po Eneco Tour je svetovou jednotkou

Slovenský cyklista kritizoval v cieli súperov.


Už ste čítali?