Pár slov k pätnástemu výročiu...

Autor: Ján Vilček | 11.9.2016 o 21:15 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  87x

Žijeme vraj v mieri, ale zároveň sme vo vojne, ktorú vyhlásil americký prezident. Údajne sa bojuje za slobodu a plynulé pokračovanie euro-atlantickej civilizácie, lenže nenápadne ticho sa šíri »džihád kolísok« a nikto si to ne...

     ...nevšíma, Angela a jej podobní sú pokojní. Paradoxy doby. Tá vojna nám bola vnútená nenávistnou totalitnou ideológiou islam, ale nie je „in“ to verejne priznať. Pred 15 rokmi sa udial odporný atentát, a to brutálnym útokom na newyorské Dvojičky WTC 08:46 a 09:03.


     USA vtedy, ba niekoľko európskych miest o čosi neskôr, spoznali to, čo nekonečnú radu rokov prv zažívali Izraelčania od mohamedánskych susedov, ale aj palestínskych teroristov. Krv, zármutok, mrzačenie, smrť. »Diabolské« zlo motivované fanatickou nenávisťou. Teror v mene nejestvujúceho Alaha, ktorý cez satana šepkal Korán samozvanému prorokovi.
     Svet je od 11. 9. 2001 iný. Ťažší, komplikovanejší, menší? Musí byť iný. Tak ako (povedzme) na obyvateľov Londýna dopadla krutá realita, že ich štát bol vo vojne so šialeným Adolfom Hitlerom a Treťou ríšou, teraz dopadá aj na nás (hoci menej drasticky) skutočnosť, že sme vo vojne s terorizmom, ktorý sa od útoku na Dvojičky WTC stal celosvetovo globálnym. Spomenieme si obvykle na to aj vtedy, keď stojíme v rade na bezpečnostnú kontrolu (povedzme) na letisku.
     Vyhrať nad týmto mohamedánskym zlom bude extrémne ťažké, ak nás neporazia oni (alebo nás neraní mŕtvica). Ako bolo extrémne ťažké, nie však nemožné, poraziť šialeného Adolfa Hitlera. Spojencov to stálo obrovské množstvo síl, prostriedkov a predovšetkým ľudských obetí. K slovu prišiel aj veľký kompromis: „demokratický“ Západ sa musel spojiť s diktátorom Stalinom, nie nepodobným tomu diktátorovi, proti ktorému bol vedený spoločný boj. Aj to je jeden z vynútených paradoxov pozemských dejín.
     Dnes na tento veľký kompromis márne čakáme. Darí sa spojenie kadekoho s kadekým, spoločnú reč v boji proti terorizmu nájdu aj režimy, ktoré sa navzájom „nemusia", len jedno je stále veľkou ilúziou: aby do rodiny protiteroristických krajín patrili vedľa Západu a Ruska tiež arabské štáty (mohamedánske), ktoré však budú po svojom boku akceptovať Izrael - jednu z najviac postihnutých obetí mohamedánskeho teroru. Nenávisť voči Izraelu je stále väčšia než hrozba, ktorú predstavujú vraždiaci „barbari“. Pochabosť mocných? Ako inak nazvať tento neprezieravý postoj Arabov. Dnes je čas obzretia sa, čas pre základné povzbudenie. Čas možnej nádeje. Tú prináša pohľad na panorámu mesta New York, ktorému pred 15 rokmi dominoval dym z rúcajúcich sa Dvojičiek WTC, ale dnes sa v tých miestach týči hrdo k nebesiam „Veža slobody“ mrakodrap One World Trade Center. Je to odpoveď tým, ktorí 11. 9.  2001 vyhlásili euro-atlantickej civilizácii vleklú vojnu.
     Nie, nenecháme sa pokoriť a vziať si našu slobodu. Zaplatíme za to nemalú daň, ako tí pred nami v boji proti šialencovi menom Hitler, my sa nikdy nevzdáme. Pri pamiatke všetkých obetí islamského teroru sa vzdať ani nesmieme.

+

     Pár poznámok nepriamo súvisiacich s témou...

Konvertiti z islamu na kresťanstvo nám prezradili, že:

     -mohamedáni v malom počte sú relatívne bez problému
     -spomínané krajiny (Egypt, Libanon) boli pôvodne ústretové k mohamedánskym imigrantom, poskytli im vzdelanie, prácu, sociálne zázemie
     -mohamedáni využívajú existujúce práva a nachádzajú mlčanlivú pasivitu u miestnych obyvateľov, trestné činy mohamedánov sú prezentované ako činy psychicky chorých ľudí (reč je stále o Egypte, Iraku, Libanonu, aj keď vám to asi pripadá „povedomé" ohľadne EÚ)
     -počty mohamedánov v jednotlivých krajinách prudko stúpajú - nikdy nenastáva opačný trend, že by sa z mohamedánskej krajiny stala nemohamedánska (prípady, ktoré v histórii nastali, boli vyvolané vonkajšou silou - vyhnanie mohamedánov)
     -s pribúdajúcim počtom mohamedánov pribúda viac a viac násilia
     -ľudia, ktorí mohamedánov v počiatočných fázach bránili, sú v očiach mohamedánov na rovnakej úrovni ako ostatní ne-mohamedáni (čiže nimi opovrhujú!) a rovnako je s nimi zaobchádzané, keď ovládnu mocou tú-ktorú krajinu
     -mohamedáni všetkých spoločenských vrstiev a pôvodu sa spájajú, fakt, či ste alebo nie ste mohamedán, sa stáva kľúčovým, ostatné vlastnosti sú podružné
     -právo sa upravuje podľa Koránu čiže Islamu (šaríja)
     -dochádza k ekonomickému úpadku príslušnej krajiny, lebo náboženstvo je povýšené nad ekonomickú stránku života spoločnosti štátu, náboženské vzdelanie je nadradené vedeckému (mohamedánske krajiny okrem prírodného bohatstva takmer nič neprodukujú)
     -pôvodne menšina sa stáva väčšinou a naopak
     -pôvodní (domorodí) obyvatelia sú utláčaní
     -ne-mohamedáni sú vyháňaní a vraždení zo svojej vlasti
     „Všetci mohamedáni nie sú rovnakí“ - to je veta, ktorú počúvame alebo čítame azda všade. Ani v Libanone nie sú všetci mohamedáni rovnakí, ani v Iraku nie sú všetci mohamedáni rovnakí, ani v Egypte nie sú všetci mohamedáni rovnakí a nikde na svete nie sú všetci mohamedáni rovnakí... a čo má byť? Na čo to komu je opakovať, že nie sú všetci mohamedáni rovnakí? Spomínaní ľudia opisujú situáciu, aká v týchto krajinách nastala... a hej, ona nastala aj napriek tomu, že nie sú všetci mohamedáni rovnakí! A kto komu zaručí, že v Európe to bude revolučne inak? (To skôr peklo zamrzne a budeme sa tam korčuľovať!) A prečo by to inak malo byť!? Veď my sa správame úplne rovnako hlúpo a submisívne ako hlúpo a submisívne sa správali tam kedysi... My to zvládneme? Ale kto to tvrdí a na základe čoho to tvrdí? Nejaká pani ženská (dcéra pastora a židovky), ktorá možno do 5 rokov natiahne lodičky? Tomu máme veriť? A ako to chce dokázať?! A čo ak nemá pravdu? Radšej budem pochabým človekom, ktorý naletel „populistom“, ako byť dementom, ktorý opakuje chyby iných, zvlášť, keď vidíme, že tí druhí za ne už zaplatili a nepríjemne krvavo. Nemáme najmenší dôvod si namýšľať, že pri náraste počtu mohamedánov v Európe nebude nasledovať rovnaký scenár ako všade inde, kde k nárastu počtu mohamedánov došlo v dejinách. Ak stojíte na opačnej strane barikády - na strane vítačov a slniečkárov, vysvetlite nám to (vopred tvrdíme, že sa nikdy nepodarí rozumne vysvetliť totálne absurdity). Prečo práve v Európe by nemal nastať rovnaký scenár, ktorý nastal všade inde, kde sa počty mohamedánov zväčšovali.
     XXX

    Prvé následky sa prejavili celkom skoro.Islamskí radikáli (teroristi) naozaj v Európe niekoľkokrát zaútočili.Medzi nimi aj čerství imigranti.V novembri 2015 k tomu došlo v Paríži.Odvtedy platí vo Francúzsku výnimočný stav (ak sa nemýlim, tak to sa nestalo za celú dobu studenej vojny).Nasledovalo niekoľko zatknutí medzi ilegálnymi imigrantmi, ktorí tiež plánovali teroristické útoky: v Rakúsku (Salzburg - plánovali útoky vo Francúzsku, Holandsku aj vo Veľkej Británii) a Nemecku (tí údajne plánovali útok v Düsseldorfe).Ale kancelárka Merkel až v polovici júla 2016 pripustila, že by medzi tzv. „utečencami“ mohli byť aj teroristi.Neskôr došlo aj k dokonaným teroristickým útokom zo strany nedávnych imigrantov aj na nemeckom území (útok sekerou vo vlaku vo Würzburgu a atentát v Ansbachu).
    Dnes je už známe, že Islamský štát naozaj cielene posielal medzi tzv. utečencov do Európy svojich ľudí za účelom vykonávania teroristických útokov.Koľko ich je možno ťažko povedať, odhad 400 bojovníkov.
    Medzitým sa prihlásili o slovo tiež salafistickí obyvatelia EÚ pôvodom z Blízkeho východu či severnej Afriky (letisko v Bruseli, útok kamiónom v Nice, poprava kňaza na severe Francúzska), ktorí sa v poslednej dobe výrazne zradikalizovali.„Domáci" islamisti sa tiež snažili a snažia naverbovať do svojich radov nedávno prichádzajúcich ilegálnych imigrantov.Radikalizácia a verbovanie - to bolo a je presne to, pred čím vo februári 2016 (tj. príliš neskoro!) varoval vo svojom prejave šéf nemeckého úradu na ochranu ústavy Massen.
    Posledný prípad, kedy sa k slovu chceli prihlásiť islamskí teroristi, je opäť z Paríža pred pár dňami, kde bol údajne zmarený plánovaný útok na Lyonskej stanici.
    +
    Myslel si azda niekto z únijných predstaviteľov, že islamskí fundamentalisti si prestanú vybavovať svoje ideologické odlišnosti s ostatnými len preto, že sa dostali do EÚ?To by bola kolosálna hlúposť,neprestanú.A čím masovejšia je imigrácia z rizikových štátov, tým bude medzi nimi aj viac bojovníkov teroristických organizácií, prípadne ľahko radikalizovateľných jedincov, tým väčšie nebezpečenstvo takéhoto vybavovania nastane.
    Ak vylúčime hlúposť, potom to vyzerá, že rozhodujúci nemeckí a európski predstavitelia chceli zámerne problém do EÚ importovať.Chceli, aby si títo ľudia vybavovali svoje fundamentalistické ideové záležitosti aj v EÚ.Otázkou zostáva, presne prečo to tak chceli.            

     Po prvé: nezmyselné návrhy na európskej úrovni na obmedzenie legálneho držania zbraní obyvateľstvom (tj. tými, ktorí ich majú na svoju obranu, nie pre vykonávanie teroristických činov - im slúžia naopak zbrane držané nelegálne).
    Po druhé: väčšia kontrola internetu.To zahŕňa aj istý typ cenzúry a postihovanie tzv. nenávistných prejavov.Ak to už nenastalo, tak za chvíľku budeme mať strach prehovoriť alebo čokoľvek kritického napísať (pamätníkom socializmu sa isto niečo pripomína), aby nás náhodou niekto nenabonzoval na príslušné miesto.(Sprísnené opatrenia budú určite zacielené tiež na nedobrovoľnú integráciu neprispôsobivých starousadlíkov do novej multikultúrnej reality.)
    Po tretie: zvýšené sledovanie všetkých na úrovni EÚ - nemecká kancelárka Angela si napríklad želá zavedenie spoločného registra na cesty do a zo schengenského priestoru a viac kamerových systémov na verejných miestach.
    Po štvrté sa bojuje proti terorizmu zvyšovaním početných stavov polície.V Nemecku kancelárka Merkel zvažuje vznik akejsi národnej gardy pre ochranu vnútornej bezpečnosti.
    Po piate: V EP znie volanie po vytvorení „európskej FBI" a v Bruseli sa jedná o spoločnej pohraničnej stráži EÚ.
    A je na rade aj sprísňovanie protiteroristických zákonov.Zatiaľ najďalej sú v tomto ohľade - celkom zákonite, v Nemecku.Tam sa navrhuje sledovanie občanov na žiadosť zahraničnej tajnej služby aj bez súhlasu súdu, medzinárodná výmena osobných údajov, skrytých agentov nielen v trestných prípadoch, ale už aj len pri podozreniach na ohrozenia.Vážne sa v Nemecku uvažuje aj o prelomení lekárskeho tajomstva.
    Že sú všetky tieto opatrenia potrebné na boj s terorizmom a pre väčšiu bezpečnosť?Isteže, veľká väčšina vystrašeného obyvateľstva nebude namietať, práve naopak, bude ich požadovať.Počas posledného roka bola vytvorená taká situácia a taká atmosféra, aby tieto a podobné zmeny zákonov prešli...

+

+

+

     Don't worry, be happy!

+

+

+

     BONUS – mimo článok

 

=To nezabudnuteľné=

    Rozkvitla si

    vo svojej osamelosti

    modro, zeleno

    A rozkvitla si.

    Zajačia krv priezračná je - pastelovo.

    Premohol som bolesť zákernosti ....

    Odísť

    Do vyhnanstva v tvojich očiach odísť

    Prespať

    V tvojich očiach uväznenie prespať.

    Kde teraz sú tvoje oči?

    „To be or not to be" - nie, to nie.

    „Cogito ergo sum" - to už vôbec nie...

    Hlavne pochopiť nevyhnutné,

    Nezadržateľnú lavínu,

    Nekonečnú vlnu.

    Vypiť

    Mesačný svit v tvojich očiach vypiť.

    dôjsť

    k talizmanu duše v tvojich očiach dôjsť.

    Kde teraz sú tvoje oči?

    Bola si celé srdce v skrýši mojej duše.

    Nie krv, naša láska tiekla do žaláru,

    Keď kat uhládzal

    Slučku...

    Začuť

    začuť v tvojich očiach škrípajúci troj-rám.

    mlčať

    V tvojich očiach mlčať

    ako britva...

    Kde teraz sú tvoje oči

=

Kurdský básnik Ahmed Arif, preklad z kurdského jazyka: Dr. Yekta Uzunoglu, (do slovenčiny Ján Vilček)

+

+

     Mt 23, 9:Ani Otcom nevolajte nikoho na Zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský.“

     Najvyššou autoritou každého skutočného veriaceho človeka je Božie slovo – zapísané v biblii a v našom vnútri, v duchu či v srdci...

+

+

     Vy predsa vidíte to isté čo ja. Vidíte, ako sa nápadne zmenili reklamy. Ako zrazu sú zastúpené multikultúrou. Propaganda naberá na obrátkach. Naraz je viac filmov s tematikou vzájomných vzťahov s inou kultúrou.
     Na koho to má najväčší vplyv? No pochopiteľne, na deti a mládež. Už menej, alebo takmer vôbec sa nezverejňuje to, ako sa v Európe zvýšila kriminalita v oblasti sexuálnej, krádeží, lúpeží a výtržností. Nie je výnimkou vidieť utekajúcich policajtov, ktorí sú hnaní imigrantmi, ktorí po nich hádžu všetko, čo im do ruky príde. Mení sa nariadenie v smere k polícii, čo sa týka zásahov proti výtržníkom. Dokonca sa o tom ani nesmie hovoriť. Všimli ste si, že sa ani u nás už nehovorí o tom, keď spácha nejakú trestnú činnosť rómsky spoluobčan? Napadá mi otázka: Na čo si to hráme, vážne chceme Európu pochovať a nariadiť majorite, aby sa podriadila imigrantskej dobyvačnosti? Alebo sa očakáva, že ona minorita bude čo nevidieť majoritou? Neviem prečo, ale vždy sa mi v mysli objavia niektoré zo sci-fi filmov, kde kolonizujú mimozemšťania krajinu, najmä preto, že všetky iné planéty, ktoré navštívili, vyťažili, ich obyvateľstvo zotročili a následne zničili a letia na ďalšie. Ale ani prírodopisné dokumenty o sarančiakoch, nie sú mimo hry. A informácie, ktoré dostávame - minimum. Tu predsa nejde len o nás, tu ide o našich susedov, tu ide o celý kontinent. Preto súhlasím so slovami neznámeho mudrca, prečo tí silní a mladí muži nebudujú svojej krajiny, prečo za ne nebojujú? Pochopiteľne, tam, kde sa bojuje, to nejde, ale koľko ich je z tých vojnových zón? Alebo je odpoveď ďaleko jednoduchšia: Prečo budovať zničenú krajinu, keď u susedov je jednoducho urobené a ešte navyše dajú slušnú apanáž?

+

+

     Niekoľko dôležitých citátov z Koránu proti „neveriacim“ (t.j. proti ne-mohamedánom):

8:17 Nie ste to vy, kto ich zabili, ale Alah ich zabil; a nevrhal si ty, keď si vrhal, ale bol to Alah, kto vrhal, aby vyskúšal veriacich skúškou dobrou, od Neho prichádzajúcou, veď Alah počujúci je, vševedúci!

2: 191 Zabíjajte ich všade, kde ich dostihnete, a vyžeňte ich z miest, odkiaľ oni vás vyhnali, veď zvádzanie od viery je horšie ako zabitie. Avšak nebojujte s nimi blízko Mešity posvätnej, kým oni s vami tu nezačnú bojovať. Ak však vás tam napadnú, zabite ich - taká je odmena neveriacich!
9: 5 A až uplynú posvätné mesiace, potom zabíjajte modloslužobníkov, kdekoľvek ich nájdete, zajajte ich, strážte ich a chystajte proti nim všemožné nástrahy! Ak sa však kajúcne obrátia, budú dodržiavať modlitbu a dávať almužnu, nechajte ich ísť cestou ich, veď Alah je veru odpúšťajúci, súcitný.

8:39 Bojujte teda proti nim, aby už nebolo pokušenia k odpadlíctvu a aby všetko náboženstvo bolo len Alahovo. Ak však prestanú, potom Alah jasne vidí všetko, čo robia.

5:73 A sú veru neveriaci tí, ktorí vyhlasujú: „boh je tretí z trojice" - zatiaľ čo nie je božstva okrem Alaha jediného. A ak s tým neprestanú, čo hovoria, veru sa dotkne tých, ktorí z nich sú neveriaci, trest bolestný!

2: 217 Dopytujú sa ťa na posvätný mesiac a na bojovanie v jeho priebehu. Povedz: „Bojovať v ňom je hriech ťažký, avšak odvracať od chodníka Alahovho, neveriť v Neho a v Mešitu posvätnú a vyháňať obyvateľov ich z nej je ešte ťažší hriech pred Alahom; zvádzať od viery je horšie ako zabíjať. Neveriaci neprestanú proti vám bojovať, kým vás neodvrátia od náboženstva vášho, ak budú toho schopní. Pre tých z vás, kto od náboženstva svojho odpadnú a ako neveriaci zomrú, márne bude ich konanie na tomto aj onom svete - tí ohňa obyvateľmi sa stanú a nesmrteľní v ňom budú.

38: 3 Koľko pokolení pred nimi sme už zahubili! Volali síce o pomoc, však nezostal im čas na uniknutie.

+

+

     Poznámka: ak by mi chcel niekto napísať, použite e-mail adresu: vilcek . jan @ gmail . com – bez medzier, pochopiteľne. (A potenciálnemu darcovi, ktorý na to má a nielen chce, ale azda aj uskutoční: ak môžeš darovať na lieky+liečbu: iban code SK3711000000008019075586) (Stretávam =N= imitátorov kresťanskej lásky, tých pravých nefalšovaných je mizivo minimálne množstvo - - - zatiaľ nikto nič...)

+

+

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechceným telefonátom sa možno brániť

Pri núkaní produktov sa nečestní marketéri spoliehajú na nevedomosť.


Už ste čítali?