Čierno-humorne k súčasnej ťažkej práci novinárov

Autor: Ján Vilček | 17.9.2016 o 23:20 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  79x

(Toto je článok s prvkami humoru a absurdnosti... ak máš na to alergiu, ani nečítaj). Áno, novinári to nemajú na ružiach ustlané. Okrem toho, že by mali dokázať čítať a písať, tak občas musia zvládnuť aj myslenie. A ani na okamih

     ...nesmú zabudnúť, kto je ich zamestnávateľ či platca mzdy. Až kdesi za tým je aj čitateľ, kde majú istotu – ľudia aj tak nestíhajú myslieť, tak rýchlo na to, nech to »dobre znie« a ďalší deň je za nimi.

 

     Vzhľadom na to, že novinár si musí byť vedomý ťažkej úlohy obhajovať pro-imigračnú politiku EÚ, aktuálnu inváziu vyznávačov totalitnej ideológie islam do Európy (že VRAJ „utečeneckej vlny“) a súcitíme s veľmi nie-ľahkou, ale zároveň dôležitou úlohou médií, pár nápomocných postrehov (takmer rád)...

     =
        Podstatou kvalitného článku je vždy fotografia (afrického alebo blízko-východného) dieťaťa, najlepšie so smutným, trpiacim výrazom tváričky; ak sa dá, najlepšie v člne alebo ležiaceho na zlatistom piesku na brehu mora (fotograf musí mať cit pre =dojáky=). K zdarnému pochopeniu prispejú prípadné slzy v očiach (detí!, nie kolegov novinárov...)
        Nepoužívaj výraz „Ekonomický imigrant“ = vždy len „vojnou skúšaný utečenec“ ((Pozor! Ignoruj možnosť „adept na azyl“!))
        Utečenci (nie imigranti) sú predovšetkým zo Sýrie. Prinajhoršom z Iraku alebo Afganistanu. V žiadnom prípade sa nepomýľ a nenapíš, že z Turecka, ani z krajín, kde nič nikomu nehrozí, čo je väčšina skutočných prisťahovalcov. Varuj sa pravdy, inak prídeš o prácu. Veď vieš, že v pásovej výrobe vo fabrike nevydržíš ani týždeň!
        Medzi utečencami sú najmä sýrske ženy a deti, alebo tiež zdôrazni rodiny s deťmi. Nech ti ani len nenapadne, aby si napísal pravdu, že na 95 % sú to nadržaní chlapi, ktorým sa sníva o vyzývavých ženách na Silvestra!
        Muži, ktorí medzi utečencami takmer nie sú, sú najmä sýrski inžinieri a lekári. A treba zdôrazniť, koľko ľudí už stihli zachrániť. Dôrazne ti zakazujem, aby si napísal, že dve tretiny sú to bojovníci (teroristi), ktorí bojovali proti legálnemu režimu, ktorý iba chránil lojálnych občanov štátu.
        Je vhodné vždy uviesť určitý (najlepšie vysoký) počet utopených utečencov (nie imigrantov), ​​počet záleží na uvážení konkrétneho novinára. Odporúčam letmo spomenúť, že aj pápež vyzýva, aby Európa prijala utečencov… Nech ti ani len nepríde na um, aby si písal pravdu, že 70 a viac % sú len vypočítaví gauneri, ktorí sa už vidia v parádnom dome alebo byte, ako dostávajú bohaté finančné bonusy mamky Merkel...
        Vhodné je poznamenať, že aj Slováci boli za socializmu tiež utečencami
        Utečenci (nie imigranti) utekajú hlavne pred Al-Asadom a trochu pred IS. Nepíš, že boli džihádistickými teroristami, inak si nabudúce môžeš písať akurát tak do pamätníčka.
        Utečenci (nie imigranti) majú ekonomický a demografický potenciál prínosu pre EÚ - zníži sa nezamestnanosť a pomôžu v pôrodnosti, na omladenie zastaraného európskeho obyvateľstva. Neblázni a nepíš tam, že najbližšie budú distribuovať drogy a výpalničiť domorodé obyvateľstvo.
        Je vhodné označiť osoby, ktoré nesúhlasia s aktuálnou utečeneckou vlnou (nie imigračnou inváziou) za xenofóbov, rasistov, nacistov, populistov a islamofóbov... Síce nevieš, čo to znamená, ale pamätaj, že pred rokom si hľadal tri mesiace nové zamestnanie!
        Odporúčanie - pridať do budúceho článku vymyslené autentické citácie utečencov (nie imigrantov)...  Výber odporúčaných citácií:
        „Myslel som, že sa na tom (XXXXvenom) mori všetci utopíme. Čln sa začal potápať. Deti okolo kričali hrôzou. Chúdence, nevedia plávať. Neprial by som nikomu zažiť to, čím sme si my museli prejsť." ((Nech ti ani nenapadne spomenúť, že cestou vyhodili žralokom troch kresťanov a piatich „neplatičov“ prepravy))...
        „Nikto z nás si nebol istý svojím životom. IS (alebo Al-Asad alebo iránsky režim...) nám všetkým vzali naše rodiny. Nemáme nikoho. Museli sme jednoducho utiecť z krajiny aj za cenu ohrozenia vlastného života." ((Nepíš, že má poverenie založiť spiacu bunku a ak sa podarí, použiť hoci aj kamión!))
        „Chceme s deťmi začať nový život, stať sa platnými členmi Európskej spoločnosti, zdieľať európske hodnoty a napomôcť ekonomickému rastu" (pozn. – dobre to znie pre biznis-médiá)
        „Nemáme nič. Nemohli sme si so sebou vziať jednu jedinú vec. Išlo nám o život každou minútou. Ďakujeme bohu (nie Alahovi), že sme sa dostali až sem.“ ((Nepíš tam, že majú modernejší mobilný telefón, aký si ani na obrázku nevidel!))
        V rámci zachovania zdravého rozumu a vhodného názoru je odporúčané nesledovať diskusie »podradných« občanov pod článkom.

+

     „Krajiny V4 budú nekompromisné. Ak nebudeme cítiť záruky, že títo ľudia, žijúci a pracujúci v Británii, sú rovnocenní, budeme vetovať akúkoľvek dohodu medzi EÚ a Britániou." – nech ti ani len na um nepríde napísať tam pravdu – že Fico sa bojí, aby mu tí 100 000 spoluobčania prišli na krk – to by im musel nájsť novú robotu doma!

     „Iniciatívu slovenského predsedníctva a predsedu vlády v podobe usporiadania neformálneho summitu v Bratislave som považoval za užitočný nápad. Ale postupne som mal aj trochu obavu, či sa na takúto schôdzku nenabalia až príliš veľké a úplne nereálne očakávania, ktoré jednoducho nezodpovedajú ani situácii, ani možnostiam a ani neformálnej povahe summitu." – nech ti ani len na um nepríde, aby si tam napísal čosi v tom duchu: „Dúfal som, že si predseda vlády natlčie svoju drzú a pyšnú hubu a že ho konečne obyvatelia v zuboch vynesú na rakúsko-slovenské hranice...
+

     „Ak boli jediným problémom zlá káva pre novinárov a krátkodobo nefungujúce wi-fi, potom sme ako organizátori obstáli výborne a zapadá to do celkového obrazu, akým zatiaľ Slovensko zvláda predsedníctvo." – nech ti ani len nenapadne napísať – „Ak sa im nepáči káva zo starého kávomatu, nech si objednajú tureckú priamo z Istanbulu – Erdogan sa isto zaraduje, že má nových klientov!“

+

     „Všetci sme sa zhodli, keďže Európa sa nachádza v kritickej situácii po referende v Británii, no aj v súvislosti s ďalšími problémami, že sa musíme dohodnúť na agende, ktorá nám umožní tieto problémy vyriešiť.“ – nech ti ani len nenapadne písať tam: „Tak som rada, že sa ešte džihádistickým šialencom nepodarilo ma umlčať či usvedčiť, že moje generálne pozvanie bola ale totálna indokrinácia (a nevadí, že ani neviem, čo to znamená)... Však som krásna a pápež ma možno vyhlási za svätú ako tú starenku z Kalkaty... A čo, vari východná Nemka nemôže byť...“

+

     „Ľudia majú obavy z toho, čo sa deje, z nedostatočnej kontroly. Obávajú sa migrácie, terorizmu, aj o svoju ekonomickú budúcnosť. Musíme odstrániť nedostatky z minulosti, nebudeme pokračovať tak ako doteraz.“ – nerob samovražedné úpravy a nedávaj do článku: „Tak som rád, že sa nemusím verejne priznať, že domorodé obyvateľstvo EÚ mi je absolútne ukradnuté – mňa najviac zaujíma, či si navýšim svoje tajné konto na Bahamách, či mi aj o päť rokov bude fungovať prostata a či aj ja si nájdem malý raj na Zemi, kde budem so svojou ženou a deťmi...“

+

     „Potrebujeme sociálnu Európu s rastom, zamestnanosťou a prosperitou pre všetkých ľudí.“ ((„Do kelu! Už aby to bolo za nami, tak ma svrbí na pravom palci na ľavej nohe... A zajtra mám plánovaný obed so združením gréckej mafie...))

     A tak ďalej a tak podobne. A daj si bacha.

+

+

+

     Don't worry, be happy!

+

+

+

     BONUS – mimo článok

 

     Možno existuje trefný nápad, ako odstrániť samovrahom vidinu ich islamského raja - verejne ich pozostatky zašiť do bravčovej kože a s vnútornosťami prasaťa pochovať a za prítomnosti médií. A za každého nevinného človeka, usmrteného samovražedným mohamedánom, bude vystavený demolačný výmer na jednu mešitu najbližšie k pôsobisku vraha, konajúceho v súlade s morbídnym učením Koránu.

+

+

     Niekoľko dôležitých citátov z Koránu proti „neveriacim“ (t.j. proti ne-mohamedánom):

8:17 Nie ste to vy, kto ich zabili, ale Alah ich zabil; a nevrhal si ty, keď si vrhal, ale bol to Alah, kto vrhal, aby vyskúšal veriacich skúškou dobrou, od Neho prichádzajúcou, veď Alah počujúci je, vševedúci!

2: 191 Zabíjajte ich všade, kde ich dostihnete, a vyžeňte ich z miest, odkiaľ oni vás vyhnali, veď zvádzanie od viery je horšie ako zabitie. Avšak nebojujte s nimi blízko Mešity posvätnej, kým oni s vami tu nezačnú bojovať. Ak však vás tam napadnú, zabite ich - taká je odmena neveriacich!
9: 5 A až uplynú posvätné mesiace, potom zabíjajte modloslužobníkov, kdekoľvek ich nájdete, zajajte ich, strážte ich a chystajte proti nim všemožné nástrahy! Ak sa však kajúcne obrátia, budú dodržiavať modlitbu a dávať almužnu, nechajte ich ísť cestou ich, veď Alah je veru odpúšťajúci, súcitný.

8:39 Bojujte teda proti nim, aby už nebolo pokušenia k odpadlíctvu a aby všetko náboženstvo bolo len Alahovo. Ak však prestanú, potom Alah jasne vidí všetko, čo robia.

5:73 A sú veru neveriaci tí, ktorí vyhlasujú: „boh je tretí z trojice" - zatiaľ čo nie je božstva okrem Alaha jediného. A ak s tým neprestanú, čo hovoria, veru sa dotkne tých, ktorí z nich sú neveriaci, trest bolestný!

2: 217 Dopytujú sa ťa na posvätný mesiac a na bojovanie v jeho priebehu. Povedz: „Bojovať v ňom je hriech ťažký, avšak odvracať od chodníka Alahovho, neveriť v Neho a v Mešitu posvätnú a vyháňať obyvateľov ich z nej je ešte ťažší hriech pred Alahom; zvádzať od viery je horšie ako zabíjať. Neveriaci neprestanú proti vám bojovať, kým vás neodvrátia od náboženstva vášho, ak budú toho schopní. Pre tých z vás, kto od náboženstva svojho odpadnú a ako neveriaci zomrú, márne bude ich konanie na tomto aj onom svete - tí ohňa obyvateľmi sa stanú a nesmrteľní v ňom budú.

38: 3 Koľko pokolení pred nimi sme už zahubili! Volali síce o pomoc, však nezostal im čas na uniknutie.

+

+

     Poznámka: ak by mi chcel niekto napísať, použite e-mail adresu: vilcek . jan @ gmail . com – bez medzier, pochopiteľne. (A potenciálnemu darcovi, ktorý na to má a nielen chce, ale azda aj uskutoční: ak môžeš darovať na lieky+liečbu: iban code SK3711000000008019075586) (Stretávam =N= imitátorov kresťanskej lásky, tých pravých nefalšovaných je mizivo minimálne množstvo, netvrdím že nie sú, len sa akosi míňame... A nerob si srandičky. Nikto nič neposlal. Zrejme si každý namýšľa, že nech to urobí niekto iný? Netuším)

+

+

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci majú stále móresy sedliakov. Chcú bývať vo vlastnom

Vlastniť dom nie je pre Nemca status bohatstva. Skôr sa pozerá na to, či mu vlastné bývanie nebude na príťaž.

KULTÚRA

Ako súdili najväčších nacistických vrahov

Pred 70 rokmi si vypočili nacistický lídri rozsudok v najsledovanejšom procese v dejinách.

PLUS

Hviezdoslavov Kubín bol hrôza, ale pekne zarecitovaná

Zaujíma to po šesťdesiatich rokoch ešte niekoho?


Už ste čítali?