Budimo alergični na laži!

Autor: Ján Vilček | 4.7.2017 o 23:55 | (upravené 5.7.2017 o 0:35) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  77x

Ak by si ktokoľvek namýšľal, že celosvetový vývoj smeruje k zmenšovaniu klamstiev, tak je v hlbokom omyle. Keby vývoj civilizácií šiel podobne rýchlo, už by sme bežne cestovali na Mars či do susedných hviezdnych sústav. Od Adama a

     ...Evy cez hada v záhrade Eden, aj prvé klamstvo: „Účel svätí prostriedky“

.

     »Múdre príručky« tvrdia, že jedno z najväčších klamstiev („Účel svätí prostriedky“) vymyslel Niccolò Machiavelli a označuje sa každý priaznivec tohto tvrdenia za machiavelistu, hoci by to nikdy nemal na čele vytetované... Takýto machiavelista je ochotný dopustiť sa mravne pochybného jednania (činov) v snahe dosiahnuť »vraj« všeobecne prospešný cieľ (odkaz na dielko „Vladár“)... Mám podozrenie, že tento geniálny postoj aj principiálny výrok má na rováši sám Satan, hoci to nemám šancu „akademicky“ dokázať...

     Pri náhodnom surfovaní som naďabil na článoček: „Nesmrteľné mýty o médiách a propagande, ktorým veria nielen zemavekári“ (autor Jakub Goda, https://dennikn.sk/blog/nesmrtelne-myty-o-mediach-a-propagande-ktorym-veria-nielen-zemavekari/ )

     Pán Goda sa podelil s verejnosťou s niektorými krikľavými nedorozumeniami (tvrdeniami, fámami), ktoré šarapatia v mediálnom svete a zvyšujú chaos alebo nedôveru.

     Prvá vec: „Tak ako existuje ruská propaganda, rovnako existuje aj americká propaganda.“

     No a? Z podstaty samotného pojmu v stručnosti odvodíme: propaganda ovplyvňuje široký okruh ľudí určitými myšlienkami alebo názormi, ale aj oboznamuje s opatreniami štátnych orgánov, v širšom zmysle slova to býva šírenie ideí alebo názorov (postojov), a to s cieľom získať prívržencov  - - - a v tomto smere by sme mohli vidieť či badať »propagandu« v rôznych sférach, formách...

     S propagandou sa môžeme stretnúť takmer všade, či už ide o politické zápasy o aktuálnu moc, alebo sú to rôzne kampane „ZA“ a „PROTI“ čomukoľvek.

     Takže – prečo by nemohla byť ruská propaganda, americká propaganda, nemecká propaganda, talianska propaganda, propaganda EÚ, Junckerova propaganda, propaganda Avramopoulosa, Trumpova propaganda, Putinova propaganda, Sorosova propaganda, propaganda strany Smer, propaganda SaS (alebo OĽaNO, Híd atď), japonská propaganda, prípadne propaganda zbrojárskych firiem, nadnárodných koncernov, obchodných spoločností atď.

     Pán Goda zdôrazňuje iba a jedine to, či médiá vlastní jedine samotný štát ako to býva v Rusku, alebo sú väčšinové médiá v rukách súkromníkov ako je to v USA (a podobne v štátoch euro-atlantickej civilizácie)... Zvláštne je, že mu neprekáža, že demokracia nie je zvedavá, že tak či tak za jednotlivými médiami USA sú konkrétni majitelia alebo rôzne združenia majiteľov a za nimi sú ich záujmy, a nie záujmy voličov či občanov USA.

     Keď sa zvykne hovoriť o ruskej propagande, tak sa zdôrazňuje viac či menej veľká podobnosť s časmi socialistickej éry, keď jestvoval vtedajší socialistický tábor pod vedením ZSSR. To, že v Rusku je „evolučný“ vývoj spoločnosti rozdielny od európskeho a amerického, ešte neznamená, že jedno je výhradne dobré a druhé je výhradne zlé.

     Zaujímavé je, že v ostatných amerických voľbách prezidenta vyhral kandidát, ktorý bol =okydávaný= zo všetkých možných aj nemožných médií, vyhral nechcený Trump a ako reagovala americká spoločnosť? Div že sa značná časť občanov nezbesnela a opozícia (demokrati) to nedokázali prijať či zmieriť sa s výsledným stavom... O čo by mal byť americký model propagandy, ktorý pracuje pre koncerny, obchodné spoločnosti a v jadre najmä pre „kapitál“ (zisky, prachy, moc a vplyv) lepší než ruská verzia?

     Nám, obyčajným smrteľníkom, ktorí sa predierame húštinami mediálnych sfér, by skôr pomohlo byť na pozore pred akýmikoľvek klamstvami a zavádzaním – tu pomôže skôr bdelosť a kritické myslenie, a nie byť politicky na strane tzv Západu...

     Myšlienka: „americký mediálny svet je jednoducho slobodný, a tým pádom politicky nekontrolovateľný“ vyvoláva vo mne úsmev. Ak to nekontroluje štát alebo „diktátor“, ešte neznamená, že za americkou obdobou propagandy nie sú silné a dôkladné sily či záujmy jednotlivcov či skupín, nech už ide o čokoľvek alebo kohokoľvek...

     Tvrdenie: „Nielen konšpiračné médiá šíria lži a manipulácie, to isté robia aj mainstreamové médiá” – je to podobné ako s tým vyššie uvedeným. Ak niekto klame, potrebuje klamstvo, alebo o klamstve nevie, vyjde to za jedno. Niektorí chcú alebo vedia klamať, niektorým na to neprídu, ďalším to dokážu či náhodou alebo z šikovnosti atď atď.

     Niektorí aktéri mediálneho sveta kašlú zvysoka na akúsi morálku a za peniaze by zavraždili vlastnú mater či súrodenca, takže z pohľadu konzumenta mediálnych informácií mi je jedno, či klamstvá šíria mainstreamové médiá alebo nemainstreamové médiá...

     Pán Jakub Goda obhajuje slovenských novinárov, ako keby to boli kanonizované rehoľníčky či rehoľníci (na vyvýšenom oltári pred samotným Bohom). Ja osobne mám protichodné skúsenosti – istí nemenovaní borci mediálneho sveta odmietli so mnou komunikovať a reagovali až vtedy, keď som si zo zúfalstva zanadával v e-mailovej debate a ich »odplata« bola ako keby som ja bol nejakou slovenskou obdobou Brejvika kombinovaný sovietskym Berijom a šmrncnutý Pol-Potom. Na druhej strane som sa obrátil s konkrétnym »komunálnym« problémom na nemenovaných novinárov z nemenovanej TV a doslova som žasol, čo boli schopní vykonať v prospech totálne bezvýznamného jedinca – a perfektný pocit z ich angažovanosti mi zostane tak dlho v pamäti, kým mi bude hlava fungovať... A hneď za tým sa dá spomenúť, že mi istá osôbka z významného denníka ani len neodpovedala – asi vytušila, že som »NIKTO«, tak načo by sa tá nemenovaná osôbka unúvala? Nejaké svedomie či duchovné vnútro? Ale choďte, tomu ona nemusí veriť a ani podľa toho žiť, tak jej nikto nelezte do svedomia - akého svedomia?

     Súhlasím s pánom Goda: „...ak sa budete vyhrážať násilím, podnecovať násilie a nenávisť, verejne písať, že »treba vystrieľať všetky tie ku*vy čierne cigánske«, tak na toto je trestný zákon, odkedy sa pamätám. Nie je to žiadna novinka, nie je to namierené proti žiadnej konkrétnej strane a podobným spôsobom je sloboda slova ohraničená vo väčšine demokratických civilizovaných krajín.“ ALE – je niečo oveľa horšie, a to buď už nestihol napísať, alebo sa to do článku nezmestilo. Chorí alebo šialení exoti, a to z tábora džihádistov, fašistov, nacistov, neomarxistov, mafiánov a podobne – tí mnoho ráz sa ani len neunúvajú s vyhrážkami, písaním, slovami – no idú rovno na vec a buď vraždia priamo alebo cez iných.

     A to už žiadne reči ani rečičky nič nenapravia.

+

+

+

     Koniec článku

+

     Don't worry, be happy!

+

+

+

 

     BONUS – mimo článok (čiže čosi navyše, prídavok)

 

     Mt 23, 8-12: 8 Vy sa nedávajte volať »rabbi«, lebo len jeden je váš Učiteľ, vy všetci ste bratia. 9 Ani Otcom nevolajte nikoho na Zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský. 10 Ani sa nedávajte volať »učiteľmi«, lebo len jediný je váš Učiteľ, Kristus. 11 Kto je medzi vami najväčší, bude vaším služobníkom. 12 Kto sa povyšuje, bude ponížený, a kto sa ponižuje, bude povýšený. (Koniec citátu)

+

+

     Pravdu nemožno zdiskreditovať. Pravda je pravdou. Pravdu nemožno dokázať ani vyvrátiť. Pravda jednoducho je.

+

     5 najčastejších klamstiev a výhovoriek, ktoré ženy používajú, keď o nás nemajú záujem (a ani mať nebudú):

     1. „Nemám čas“

     Skutočný význam: „Mám čas, ale nechcem ho zdieľať s tebou.“

     2. „Už niečo mám“

     Myslí tým: „Nič dôležité nemám, iba sa mi nechce ísť s tebou.“

     3. „Momentálne nikoho nechcem“

     Mal by si chápať ako „Iba čakám, kým príde ktosi lepší než ty.“

     4. „Buďme len kamaráti“

     Preklad pre teba: „Chcem ťa len využiť, kým si nájdem kohosi lepšieho.“

     5. „Si pre mňa moc dobrý, nezaslúžim si ťa“

     Myslí tým: „Mohol by si mať v sebe trochu zlého chalana a menej sa mi pchať do zadnice.“

+

     Profesor Piťha: „...kresťanstvo je náboženstvo, ktoré už od Starého zákona... považuje človeka za slobodného. Dáva mu právo rozhodovať sa a žiada aj jeho zodpovednosť. Alah z človeka robí otroka, lebo vyžaduje od človeka absolútnu podrobenosť. Kresťanstvo, hlásajúce pokoj, je zjavne náboženstvo života, no islam vyžaduje džihád, je náboženstvom smrti...“

+

     „Všetko, čo sa týka druhých, môžete robiť iba s ich súhlasom.“

     (N. D. WALSCH: Rozhovory s bohom)

+

     George Orwell: „Čím viac sa spoločnosť vzďaľuje od pravdy, tým viac nenávidí tých, ktorí ju hovoria“.

+

     Mk 7, 14-23: 14 Nato znovu povolal k sebe zástup a hovoril: Čujte ma všetci a rozumejte! 15 Nič nevchádza zvonku do človeka, čo by ho mohlo poškvrniť, ale čo z človeka vychádza, to poškvrňuje človeka. 16 [Ak má niekto uši na počúvanie, nech počuje.] 17 Keď potom odišiel od zástupu do domu, spýtali sa Ho učeníci: Čo je to za podobenstvo? 18 Povedal im: Či aj vy ste takí nerozumní? Či nechápete, že nič nemôže poškvrniť človeka, čo zvonku vchádza do neho? 19 Lebo nevchádza mu do srdca, ale do brucha a odtiaľ vychádza do stoky; a tým vyhlásil každý pokrm za čistý. 20 Potom doložil: Čo vychádza z človeka, poškvrňuje človeka. 21 Lebo z vnútra, z ľudského srdca, vychádzajú zlé myšlienky, smilstvá, krádeže, vraždy, 22 cudzoložstvá, lakomstvá, zloby, podvod, rozkošníctvo, zlostný pohľad, rúhanie, pýcha, pochabosť. 23 Všetko toto zlo vychádza z vnútra a poškvrňuje človeka. ((Ďalší dôkaz, že totalitná ideológia islam je »podvod Temnoty«! Bravčové mäso nie je proti ničomu, šlo iba o svojvoľný výmysel tvorcov totalitnej ideológie.))

+

+

     exorcista Gabriel Amorth prezradil:

     Má diabol inteligenciu?

     „Démon je nesmierne inteligentný. Pretože si udržal inteligenciu anjelov. A ostatne aj ich poriadok hodností. Poznáme deväť anjelských chórov. Posledný sú cherubíni a serafíni, prvý tvoria archanjeli, tento poriadok máme od sv. Pavla. Anjeli majú silnú hierarchiu. Najvyšší je archanjel Michal. A najvyšší medzi démonmi je Satan. Ale medzi anjelmi je to hierarchia lásky. Oni sa navzájom milujú, oni milujú Boha. Ich cieľom je dobro, cieľom démonov naproti tomu je zlo. Ako často som sa démona pýtal: Prečo neodídeš? A on odpovedal: Lebo mi to Satan zakázal. Ak odídem, bez toho, že by som splnil svoju úlohu, tak ma Satan potrestá.“

+

+

     Niekoľko dôležitých citátov z Koránu proti „neveriacim“ (t.j. proti ne-mohamedánom, veriaci v iné sú podľa nich neveriaci, hoci Alah je ireálny a pravý skutočný Boh nemá s totalitnou ideológiou islam nič spoločné):

     8:17 Nie ste to vy, kto ich zabili, ale Alah ich zabil; a nevrhal si ty, keď si vrhal, ale bol to Alah, kto vrhal, aby vyskúšal veriacich skúškou dobrou, od Neho prichádzajúcou, veď Alah počujúci je, vševedúci! ((„Nádherný“ dôkaz, že ide o produkt Temnoty, lebo Boh už »zjavil« svoju vôľu v „Nezabiješ!“ Náprotivok vidíme tu v Koráne.))

     2: 191 Zabíjajte ich všade, kde ich dostihnete, a vyžeňte ich z miest, odkiaľ oni vás vyhnali, veď zvádzanie od viery je horšie ako zabitie. Avšak nebojujte s nimi blízko Mešity posvätnej, kým oni s vami tu nezačnú bojovať. Ak však vás tam napadnú, zabite ich - taká je odmena neveriacich!

     9: 5 A až uplynú posvätné mesiace, potom zabíjajte modloslužobníkov, kdekoľvek ich nájdete, zajmite ich, strážte ich a chystajte proti nim všemožné nástrahy! Ak sa však kajúcne obrátia, budú dodržiavať modlitbu a dávať almužnu, nechajte ich ísť cestou ich, veď Alah je veru odpúšťajúci, súcitný.

     8:39 Bojujte teda proti nim, aby už nebolo pokušenia k odpadlíctvu a aby všetko náboženstvo bolo len Alahovo. Ak však prestanú, potom Alah jasne vidí všetko, čo robia.

     5:73 A sú veru neveriaci tí, ktorí vyhlasujú: „boh je tretí z trojice" - zatiaľ čo nie je božstva okrem Alaha jediného. A ak s tým neprestanú, čo hovoria, veru sa dotkne tých, ktorí z nich sú neveriaci, trest bolestný!

     2: 217 Dopytujú sa ťa na posvätný mesiac a na bojovanie v jeho priebehu. Povedz: „Bojovať v ňom je hriech ťažký, avšak odvracať od chodníka Alahovho, neveriť v Neho a v Mešitu posvätnú a vyháňať obyvateľov ich z nej je ešte ťažší hriech pred Alahom; zvádzať od viery je horšie ako zabíjať. Neveriaci neprestanú proti vám bojovať, kým vás neodvrátia od náboženstva vášho, ak budú toho schopní. Pre tých z vás, kto od náboženstva svojho odpadnú a ako neveriaci zomrú, márne bude ich konanie na tomto aj onom svete - tí ohňa obyvateľmi sa stanú a nesmrteľní v ňom budú. ((Ďalší z dôkazov, ktorý svedčí proti Temnote – pekelné sily sa snažia brojiť proti skutočnému pravému Bohu, ak chcú naklamať ľudstvu či Človeku, že »zvádzať od viery je horšie ako zabíjať«. Nie. Násilím, vraždením, zotročovaním, nútením do neslobodného absolútneho podriadenia sa, likvidovaním atď. sa ešte nič pro-Božieho nedosiahlo! Človek nie je otrok a Boh je „prameňom“ tak bytia ako aj slobody.))

     38: 3 Koľko pokolení pred nimi sme už zahubili! Volali síce o pomoc, však nezostal im čas na únik. ((Peklo vždy dýcha iba peklom. Ktorému z týchto slov sme nerozumeli?))

+

+

+

     Poznámka: ak by mi chcel niekto napísať, použite e-mail adresu: vilcek . jan @ gmail . com – bez medzier, pochopiteľne. (prosím, ak môžeš darovať na lieky + liečbu: iban code SK3711000000008019075586)

+

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?